Warsztaty „Umysł na piątkę – warsztaty pamięci”, które odbyły się 28 kwietnia 2026 r. w Szkole Agroprzedsiębiorczości (filia Rzeszowskiego Domu Kultury).
Były to warsztaty skierowane do osób, które chciały wzmocnić swoją pamięć, koncentrację oraz zadbać o większy spokój i uważność na co dzień.
Uczestnicy warsztatów mieli okazję:
- nauczyć się, jak nadawać znaczenie informacjom, by łatwiej je zapamiętywać,
- poznać rolę obrazów i skojarzeń w procesie pamięci,
- zrozumieć wpływ stresu na dostęp do informacji oraz sposoby jego regulacji.
Program warsztatów obejmował praktyczne ćwiczenia uwagi i koncentracji, techniki zapamiętywania (m.in. imion, list i liczb), a także elementy oddechu i zatrzymania wspierające pracę mózgu. Całość odbywała się w przyjaznej i wspierającej atmosferze.
Cel warsztatów:
- wzmocnienie pamięci i koncentracji uczestników poprzez proste ćwiczenia umysłowe,
- poznanie technik zapamiętywania
- budowanie poczucia sprawczości i pewności siebie w codziennym funkcjonowaniu.
Dziękuje za zaproszenie do przygotowania i przeprowadzania Pani Prezes Grażynie Talarkowskiej. Dziękuję za obecność, uważność i otwartość Stowarzyszeniu Miłocianki. To był piękny trening umysłu… i spokoju.







