To już kolejny raz jak odwiedziłam Zespół Szkół Ogólnokształcących w Głogowie Małopolskim. W dniu 25 i 28 maja miałam przyjemność poprowadzić Warsztaty z pracodawcą w ramach projektu „Rozwój moją szansą”. 

W warsztatach tym razem udział wzięli uczniowie klas 1 i 2 – 2 grupy po 27 i 21 osób. Czas trwania 6 godzin na grupę. Warsztaty odbyły się na terenie szkoły. Tytuł: Talent! Czy każdy go ma?

Warsztaty koncentrowały się na rozwoju osobistym młodzieży poprzez odkrywanie talentów, mocnych stron i wartości, budowanie samoświadomości oraz wzmacnianie poczucia własnej wartości. Uczestnicy rozwijali umiejętność refleksji nad swoją przyszłością oraz motywację do podejmowania świadomych decyzji edukacyjno‑zawodowych. W ramach warsztatów omówiono znaczenie umiejętności miękkich (komunikacja, współpraca, radzenie sobie ze stresem), możliwości edukacyjne i rozwojowe (kierunki kształcenia, kursy, certyfikaty), a także specyfikę wybranych zawodów, ich wymagania oraz ścieżki kariery.

Serdecznie podziękowania za zaproszenie do udziału w tym projekcie dla Pani Dyrektor Agnieszki Wiglusz-Zięba oraz Pani Annie Białek. To była ogromna przyjemność pracy dla Państwa szkoły. Uczniom i uczennicom szkoły dziękuję za otwartość, współpracę podczas warsztatów, życzę powodzenia w dalszym rozwoju swojej kariery.